ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ ПРЕДСТАВЯ НАЙ-НОВИТЕ СИ ЕКСПОНАТИ

29.03.2022 г.

На 31 март (четвъртък) от 11.00 часа във Военноморския музей ще бъде открита традиционната годишна изложба „По пътя към морската история“, която представя постъпилите през предходната годината дарения в музейния фонд.

Изложбата включва лични вещи на знакови фигури и не толкова известни морски дейци. Сред любопитните експонати са личният пистолет на първия български адмирал, командвал Флота, адмирал Иван Вариклечков, катерът „Пилот-2“, предоставен от „Пилотска станция Варна-П“ и разположен във външната експозиция, произведения на изобразителното изкуство, униформи, отличия, фотографии, макети на плавателни съдове, документи и писма.

Предметите в изложбата са вече част от музейното богатство, благодарение на многото дарители, с които очакваме да се срещнем в деня на откриването.

Експозицията може да бъде посетена до 21 април.