ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЯ ОТВАРЯ ЗА ПОСЕЩЕНИЕ ЕКСПОЗИЦИИТЕ СИ

31.03.2021 г.

От 1 април експозициите на Военноморският музей ще бъдат отворени за посещение, с изключение на кораб-музей „Дръзки“, при използване на не повече от 30 % от капацитета им и съблюдаване на следните правила:

12.03.2021 г.

Уважаеми посетители,
Съгласно разпорежданията на РЗИ – Варна, във връзка с усложнената епидемична обстановка експозициите на Военноморския музей ще бъдат затворени за посетители от 12 март 2021 г. до второ нареждане.

ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ ПРЕДСТАВЯ ИЗЛОЖБАТА „ПО ПЪТЯ КЪМ БЪЛГАРСКОТО ОСВОБОЖДЕНИЕ“ ПО СЛУЧАЙ 3 МАРТ

26.02.2021 г.

В деня на националния празник 3 март Военноморският музей предлага на посетителите си изложба с непоказвани артефакти от своите фондове. Художествени и документални свидетелства от XVIII и XIX век представят поредицата от конфликти между черноморските империи – Руската и Османската, които дават облика на двете столетия, предшестващи Освобождението на България. Акцентът е върху морските битки, които не рядко решават изхода от войната.

ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ ОТВАРЯ ЗА ПОСЕТИТЕЛИ И ВЪТРЕШНАТА СИ ЕКСПОЗИЦИЯ

19.01.2021 г.

От 19 януари Военноморският музей отваря за посещения вътрешната си експозиция, с изключение на кораб-музей „Дръзки“, при спазване на въведените в страната противоепидемични мерки срещу разпространението на COVID-19 и съблюдаване на следните правила:

ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ С ДОСТЪП ЗА ПОСЕЩЕНИЕ САМО ВЪВ ВЪНШНАТА ЕКСПОЗИЦИЯ

18.11.2020 г.

Уважаеми посетители,
От 19 ноември (четвъртък) във Военноморски музей (ВММ) отворена за посетители ще бъде единствено външната експозиция със стандартното работно време от вторник до неделя, от 10.00 до 18.00 часа. Продажбата на билетите се прекратява 40 минути преди края на работното време.

ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ ПРЕДСТАВИ ИЗЛОЖБАТА „50 ГОДИНИ ТРЕТИ ДИВИЗИОН ПРОТИВОМИННИ КОРАБИ – НАСЛЕДНИЦИ НА СЛАВНИ ТРАДИЦИИ“

01.10.2020 г.

С изложба във Военноморския музей (ВММ) – филиал на Националния военноисторически музей, започнаха честванията на половинвековния юбилей на Трети дивизион противоминни кораби – флотското формирование в Пункт за базиране – Варна, което осигурява чисти водни пътища.

С ИЗЛОЖБА ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ ОТБЕЛЯЗВА 50 ГОДИНИ ТРЕТИ ДИВИЗИОН ПРОТИВОМИННИ КОРАБИ

29.09.2020 г.

На 1 октомври, четвъртък, от 11.00 ч. във Военноморския музей (ВММ) ще бъде открита юбилейната изложба „50 години Трети дивизион противоминни кораби – наследници на славни традиции“.

ЧЕСТИТ ПЪРВИ УЧЕБЕН ДЕН!

15.09.2020 г.

Военноморският музей поздравява всички ученици, учители и родители с най-вълнуващия ден за българското училище – 15 септември.

ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ ПРЕДСТАВЯ ИЗЛОЖБАТА „МОРЕ И БРЕГОВЕ“

03.08.2020 г.

В навечерието на Празника на Военноморските сили, Военноморският музей (ВММ) представя на своята публика изложбата „Море и брегове“, която ще бъде открита на 6 август, четвъртък, от 11.00 часа в зала „Морски сговор“.

ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ ПРЕДСТАВЯ ИЗЛОЖБАТА „ШВЕЙЦАРСКА СЛЕДА В БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯ“

23.06.2020 г.

Военноморският музей във Варна – филиал на Националния военноисторически музей, представя гостуващата изложба „Швейцарска следа в българската история“. Тя ще бъде отворена за посетители от 24 юни (сряда) до края на юли 2020 г.

ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ ОТВАРЯ ВРАТИ ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

18.05.2020 г.

От 19 май (вторник) Военноморският музей отваря за посещение вътрешната и външната си експозиция, с изключение на кораб-музей „Дръзки“, със стандартното си работно време от вторник до неделя, от 10.00 до 18.00 часа.

ЧЕСТИТ ДЕН НА ХРАБРОСТТА И ПРАЗНИК НА БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ!

06.05.2020 г.

Специално за празника Националният военноисторически музей подготви дигиталната изложба „За Българската армия – за почест!“, която може да бъде разгледана ТУК. Тя представя историята и традициите на празника на Българската армия и чрез автентични фотографии ни прави съпричастни на тържествата, които не прекъсват дори по време на война.

Допълнително онлайн съдържание, посветено на празника, ще откриете в социалните мрежи на Военноморския музей.

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ, СВЪРЗАНА С ПОСЕЩЕНИЕТО НА НАЦИОНАЛНИЯ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

10.03.2020 г.

В съответствие със спазване на препоръките на Министерство на здравеопазването и Световната здравна организация и в изпълнение на Заповед РД-01-117 от 08.03.2020 г. на министъра на здравеопазването Националният военноисторически музей предприема следните превантивни действия във връзка с ограничаване разпространението на COVID-19:

ЗА ПЪРВИ ПЪТ ОРИГИНАЛНИ ЗНАМЕНА НА БЪЛГАРСКОТО ОПЪЛЧЕНИЕ ГОСТУВАТ ВЪВ ВАРНА

19.02.2020 г.

На 28 февруари (петък) от 11.00 часа в зала „Морски сговор“ на Военноморския музей ще бъде открита изложбата „Знамена на свободата“, посветена на 142-рата годишнина от Освобождението на България. За първи път във Варна ще бъдат представени уникални експонати – символ на извоюваната свобода, които са част от фонда на Националния военноисторически музей.