ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ ПРЕДСТАВИ ПОСЛЕДНИТЕ СИ ДАРЕНИЯ В ИЗЛОЖБАТА „ПО ПЪТЯ КЪМ МОРСКАТА ИСТОРИЯ 2018“

19.12.2018 г.

Във Военноморския музей се откри изложбата „По пътя към морската история 2018“, която представя част от експонатите, дарени през годината.

С думи на благодарност към всеки един от дарителите, директорът на музея д-р Мариана Кръстева им връчи дарителски свидетелства в знак на признателност за приноса към опазването и популяризирането на българското културно-историческо наследство.

Част от вече станалата традиционна годишна изложба са корабни и навигационни технически средства, ръкописът „Военноморска история“ от 1930 г. с автор контраадмирал Иван Вариклечков, фотографии и документи, свързани с околосветското плаване на капитан Георги Георгиев, батитермограф от оборудването на Спасителния кораб „Протео“, оптиката от стария фар на Варненското пристанище, чиято кула е част от външната експозиция на музея, светещата глава на плаващ буй със слънчево захранване, албуми и снимки на различни випуски на Морското училище и моменти от службата на отделни личности.

Изложбата може да бъде разгледана до 22 февруари 2019 г.