ТЪРЖЕСТВЕНО ОТБЕЛЯЗВАНЕ НА 150-АТА ГОДИШНИНА ОТ РОЖДЕНИЕТО НА КАПИТАН I РАНГ ДИМИТЪР ДОБРЕВ

12.02.2018 г.

С военен ритуал и поднасяне на венци и цветя беше отдадена почит на един от най-изтъкнатите български морски офицери – капитан I ранг Димитър Добрев.

На събитието присъстваха кметът на града Иван Портних, командирът на ВМС контраадмирал Митко Петев, председателят на Общински съвет – Варна, Тодор Балабанов, представители на Варненската и Великопреславска митрополия, на местната власт, неправителствени организации и граждани.

В деня на годишнината директорът на Военноморския музей д-р Мариана Кръстева обяви конкурс за историческо есе съвместно с Военноморските сили, посветено на моряците-герои от войните за национално обединение и от рождението на капитан I ранг Димитър Добрев и капитан-лейтенант Кирил Минков (1888 – 1916). Повече подробности за конкурса ще намерите на сайта и във Фейсбук профила на Военноморския музей.