ЗНАЧИМИТЕ МОМЕНТИ ОТ ВОЕННОМОРСКАТА ИСТОРИЯ В ИЗЛОЖБА

06.08.2019 г.

От днес жителите и гостите на Варна имат възможността да разгледат фотоизложбата „140 години военен флот на България“. Военноморският музей участва с повече от 50 фотографии от богатия си фонд, които представят вълнуващия разказ за Военния флот от основаването му през 1879 г. в Русе през участието във войните за национално обединение и промените в организацията и корабния състав. Част от кадрите разкриват любопитни моменти от последните десетилетия на Военноморските сили, чийто автор – майор Иван Савов, сподели на откриването на изложбата, „че и хората с униформа преживяват красиви моменти, които често остават скрити от погледа на другите“.

Фотоизложбата е организирана от Военноморския музей, Военноморските сили и Община Варна и може да бъде разгледана на входа на Морската градина във Варна до 20 август.