ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ ПРЕДСТАВЯ ИЗЛОЖБАТА „МОРЕ И БРЕГОВЕ“

03.08.2020 г.

В навечерието на Празника на Военноморските сили, Военноморският музей (ВММ) представя на своята публика изложбата „Море и брегове“, която ще бъде открита на 6 август, четвъртък, от 11.00 часа в зала „Морски сговор“.

Морето, видяно от любимия на много творци град – Балчик, е темата на новата изложба на ВММ. Картините са част от фонда на Художествената галерия – Балчик и разкриват различните ракурси в красотата на морския бряг. Платната са от издания на националния пленер „Художници, Балчик, Любов“ и от международния – „Европейски хоризонти“, състояли се през последните години, както и от участия в самостоятелни изложби.

Сред авторите на живописните творби от „Море и брегове“ са Дарина Янева, Силви Басева, Петър Савов, Петя Денева, Михаил Камберов, Иван Стратиев, Антон Гошев и други.

Откриването на изложбата „Море и брегове“ ще се осъществи при спазване на всички противоепидемични мерки и в присъствието само на поканените лица. Изложбата ще бъде достъпна за посетители по-късно същия ден.