ОТНОШЕНИЯТА МЕЖДУ БЪЛГАРИЯ И ФРАНЦИЯ В МОРСКОТО ДЕЛО ПРЕДСТАВЯ ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ

03.07.2019 г.

На 10 юли (сряда) от 18 часа в зала „Морски сговор“ на Военноморския музей във Варна ще се състои публична презентация на тема „Отношенията между България и Франция в морското дело от 1878 година до днес“. В рамките на събитието директорът на музея д-р Мариана Кръстева ще представи партньорството, интересите и политиката в морските контакти между България и Франция, обединени под мотото „Морето свързва отдалечените места“. В исторически план ще бъдат проследени контактите между двете страни в областта на военноморското дело и морското стопанство.

Презентацията е на български език с осигурен превод на френски език. Входът е свободен. Организатори на дискусията са Военноморският музей, Алианс Франсез и Френският институт – България.