КОНКУРС ЗА ИСТОРИЧЕСКО ЕСЕ

12.02.2018 г.

Военноморският музей и командването на Военноморските сили обявяват конкурса за историческо есе, посветено на моряците-герои от войните за национално обединение и по повод 150 години от рождението на капитан І ранг Димитър Добрев (1868 – 1944 г.) и 130 години от рождението на капитан-лейтенант Кирил Минков (1888 – 1916).

Темите са:

1. Един български флотоводец в изпитания и победи (капитан І ранг Димитър Добрев)
  2. За героизма няма давност (капитан-лейтенант Кирил Минков)

Регламент:

В конкурса каним да се включат ученици от осми до дванадесети клас. Творбите трябва да бъдат в обем до 3 стандартни машинописни страници (до 5400 знака, включително интервалите); формат А4, шрифт Times New Roman, размер 12 pt. Към всяко есе да бъдат изписани и личните данни: три имена, възраст, адрес, телефон, електронна поща и учебно заведение.

Срокът за получаването им във Военноморския музей е до 10.04.2018 г. Моля да бъдат предоставени и на хартиен носител на адрес: Варна, 9000, бул. „Приморски“, № 2, и в електронен вариант - на e-mail адрес mus_maritime@abv.bg.

Обявяването на победителите в конкурса ще стане на 29.04.2018 г. на сайта на Военноморския музей – www.museummaritime-bg.com и във фейсбук страницата на музея.

Освен предметните награди, отличилите се ще имат възможността да посетят боен кораб на Българските ВМС и да направят опознавателна обиколка на флотския район.

За допълнителна информация и литература по темите може да потърсите експертите във Военноморския музей на телефон: 052 73 15 23.