Новини

ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ ОТБЕЛЯЗА 105-АТА ГОДИШНИНА ОТ ПЪРВАТА БЪЛГАРСКА МОРСКА ПОБЕДА И 60 ГОДИНИ КОРАБ-МУЗЕЙ „ДРЪЗКИ“

08.11.2017 г.

С тържествен военен ритуал Военноморският музей и Военноморските сили отбелязаха 105-ата годишнина от първата ни морска победа, в която българският торпедоносец „Дръзки“ поразява турския крайцер „Хамидие“. На официалната церемония присъстваха областният управител, заместник-кметът на община Варна, представители на Варненската и Великопреславска митрополия, районни кметове, политици, военни и цивилни граждани.

На днешния ден всички посетители имаха възможност да разгледат безплатно героя от Балканската война – торпедоносеца „Дръзки“,1 и в знак на признателност да поднесат венци и цветя.